Penn Yan Academy Honor Roll

Staff reports
The Chronicle Express

Grade 9

Meritorious Honor Roll

Abrams, Jae’ven

Anderson, Melody J.

Dailey, Kaeden L.

Enos, Jaxson M.

Ficcaglia, Giana

Fitzwater, Hannah S.

Hubbard, Aliyah

Lewis, Madison M.

Mahan, Kaylin R.

Marcellus, Jackson R.

Sheehan, Hunter J.

Sorensen, Marissa E.

Sutherland, Storm A.

Van Housen, Bryant

Superior Honor Roll

Ayers, Brooklyn R.

Banach, Mia E.

Bouchard, Brady A.

Bouchard, Reed A.

Bush, Mason J.

Chapman, Liam M.

Cunningham, Colleen E.

D’Amico, Giovanni A.

Dann, Ryan A.

Dillon, Arya K.

Dunning, Miranda A.

Eaves, James D.

Eichenhofer, Emma L.

Emerson, Adelyn

Fletcher, Griffen J.

Garvey, Rachael A.

Greene, Aubriana N.

Hall, Domonick R.

Hanley, William C.

Hansen, Makenna

Hassos, Hailey

Hinkal, Cadence J.

Hinkal, Issabelle

Jones, Paisley A.

Koen, Natalie

Lewis, Kaylyn A.

Loveland, Jacob T.

Marsh, Lillie G.

Mullins, Taylor

Paddock, Abigail J.

Perez, Oliver G.

Ryan, Harlee A.

Sapp, Phoenix

Spears, Landon

Tette, James David

Thompson, Celeste

Tietjen, Jaelea G.

Trank, Hailey J.

Vivier, Brooklynn M.

Walker, Kaitlyn

Webber, Addyson A.

Wheeler, Anthony P.

Wilson, Morgan L.

Young, David A.

Zigas, Kaela N.

Grade 10

Meritorious Honor Roll

Cummings, Cadence D.

Druker, Anthony D.

Dunning, Ashtian R.

Dunning, Tanyon M.

Flynn, Jack

Griffiths, Riley C.

Layton, Michael D.

Meredith, Riley L.

Morgan, Skyann M.

Preston, Christopher J.

Yonts, Natalie L.

Young, Jesse M.

Superior Honor Roll

Andersen, Morgan P.

Barden, Thomas M.

Berry, Landon R.

Bishop, Owen M.

Campbell, Trevor J.

Castner, Roark

Czymmek, Mason J.

Droney, Joseph A.

Emerson, Brady

Gottshall, Jazzmine J.

Greene, Emma O.

Holly, Lila

Lane-Tomion, Chance A.

Martinez, Vanessa

Nagpaul, Carson

Orr, Colby D.

Parsells, William

Petersen, Sienna T.

Reagan, Collin C.

Reid, David

Roberts, Grace L.

Schoonover, Joshua

Shaffer, Emma L.

Shoff, Lilyan K.

Smith, Alexa V.

Smith, Madaline C.

Smith, Sophia Meiying Chun

Steele, Kaden

Stempien, Emmaleigh G.

Grade 11

Meritorious Honor Roll

Albro, Salena H.

Campbell, Isabel G.

Comstock, Lylly M.

Fox, Chloe M.

Hayes, Damion J.

Ingles, Gavin M.

Koen, Cannon

Lightfoote, Donald J.

Moschiano, Dominic C.

Murphy, Nicholas M.

Reyes-Leon, Alex

Reynolds, Alyssa L.

Rodgers, Serenity J.

Rodriguez, Adriana

Sapp, Mackenzie

Schilling, Lauren R.

Sheppard, Devon J.

Shirah, Austin M.

Smith, Alaina K.

Trank, Samantha L.

Superior Honor Roll

Barone, Joseph T.

Bodine, Abigail Ni

Bouchard, Tyler S.

Castner, Avery L.

Chinski, Lauren M.

Cohick, Reilly E.

Dalglish, Marianna B.

Decker, Jammie C.

DeKay, Wyatt H.

Emerson, Griffin P.

Fleet, Emma T.

Garvey, Abigail E.

Grabski, Jack E.

Griffin, Kaley M.

Hanley, Meredith J.

Hansen, Brigham B.

Harrison, Elle

Harrison, Sierra L.

Hassos, Dylan H.

Hight, Kaleigh R.

Hollister, Jayden E.

Jensen, Massan T.

Kennedy, Ava

Kniffin, Andreanna S.

Kriegar, Brandy

Lewis, Zachary A.

Marcellus, Casey M.

Martini, Madeline F.

Miranda Wiltberger, Keuka I.

Ochoa, Lenitza E.

Poblete, Rachel L.

Smith, Tyler A.

Smith, Zachary J.

Wheeler, Cheyenne L.

Wright, Mallory K.

Yonts, Paige A.

Grade 12

Meritorious Honor Roll

Andersen, Hayley M.

Benson, Ella A.

Bishop, Mason B.

Brodmann, Maximilian

Clark, Colin M.

Doyle, Jaina L.

Farrand, Alissa

Fingar, Eric L.

Gerhardt, Devon J.

Gilbert, Marc A.

Greene, Kaylee E.

Harris, Trevor M.

Henry, Alexxis

Kuver, Mason W.

Lafferty, Dominic M.

Lasher, Tiffany

McFall, Shyanne M.

McMichael, Cassidy R.

Moravec, Sydney E.

Orr, Tristyn J.

Palmisano, Parker L.

Scutt, Adam E.

Shoff, Scott M.

Smith, Braxton W.

Snyder, Taylor E.

Swarthout, Grace L.

Trofibio, Phillip T.

Van Housen, Hunter C.

Warren, Cailyn M.

Young III, Walter C.

Superior Honor Roll

Bailey, Daytona T.

Baker, Maxim J.

Bodine, Rylee A.

Campo, Molly K.

Carmel, Brooke J.

Champlin, Kendra N.

Conlon, Amelia

Dallos, Riley J.

Decker, Joddie L.

DeMarco, Caiden F.

Denson, Samantha O.

DeSorbo, David

Droney, Isabel J.

Griffin, Tyler B.

Hobbs, Madison P.

Jerecke, Nicholas P.

Jones, Justice A.

Kriegar, Kaitlyn J.

Lane-Tomion, Samantha J.

Larham, Kiana N.

Ledgerwood, Grace A.

Lerch, Matthew B.

LeVea, Amelia M.

Lloyd, Kyler A.

Logan, Jacob

McCarley, Violet A.

Merola-Torres, Sierra D.

Miller, Lee E.

Moore, Connor

Mowry, Ayden T.

Murphy, Grace

Newton, Marissa L.

Olsen, Kayla M.

Orwen, Faith

Potts, Riley C.

Pullen, Claire

Pullen, Molly

Reinard, Christian S.

Simmons, Clark W.

Smith, Bryan P.

Smith, Kevin

Steele, William S.

Sutherland, Skye A.

Zeno, Izabella N.